VPS

VPS چیست؟

 

اگر در حال بررسی میزبانی VPS هستید، احتمالاً به دنبال ایجاد چیزی بیشتر از یک وب سایت ساده هستید، اما مطمئن نیستید که آیا به هاست اشتراکی، میزبانی سرور اختصاصی یا VPS نیاز دارید. در این مقاله، دقیقاً توضیح خواهیم داد که VPS چیست و چگونه از VPS برای تجارت خود استفاده کنید.

 

سرور خصوصی مجازی (VPS) یک ماشین مجازی است که ویژگی های یک سرور فیزیکی را تقلید می کند. دسترسی کاربران را به منابع اختصاصی مانند CPU، RAM و فضای ذخیره سازی در حالی که در یک محیط میزبانی مشترک قرار دارد، ارائه می دهد. میزبانی VPS توسط افراد و شرکت ها ارائه داده می شود زیرا در مقایسه با کنترل هاست اشتراکی، انعطاف پذیری و مقیاس پذیری بیشتری را به شما می‌دهد. این باعث می شود که آن را به یک انتخاب ایده آل برای مدیریت محیط های سرور راه دور، میزبانی وب سایت ها و اجرای برنامه ها تبدیل کند.

 

چه زمانی از VPS استفاده می‌شود؟

چه زمانی از VPS استفاده میکنیم؟
when do you need VPS hosting

موارد زیادی وجود دارد که در آنها VPS یک راه حل ایده آل برای میزبانی نیز می‌باشد که ما در ادامه به برخی از اصلی ترین آنها اشاره خواهیم کرد:

آیا می‌توان یک وب سایت را روی VPS میزبانی کرد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بله. شما اگر به خدمات میزبانی وب نیاز دارید و می‌خواهید همه کاره بودن هاست VPS را بررسی کنید، بدون اینکه نگران باشید و بدون توجه به اندازه یا نوع وب سایت (از یک وب سایت شخصی گرفته تا یک سایت تجارت الکترونیک شلوغ)، می‌توانید از میزبانی VPS نیز استفاده کنید. میزبانی VPS تجربه وب سایتی روان و کار آمد را برای شما تضمین می‌کند.

هنگام انتخاب Leaseweb VPS (لیزوب)، منابع اختصاصی مانند CPU، RAM و فضای ذخیره سازی را به دست خواهید آورد که عملکرد بهینه وب سایت را حتی در دوره های ترافیکی بالا تضمین می کند. با VPS، وب سایت شما از تدابیر امنیتی قوی از جمله فایروال ها و حفاظت DDoS بهره مند می شود و پلتفرمی ایمن را فراهم می کند که می توانید به آن اعتماد کنید.

 

توسعه و تست اپلیکیشن:

توسعه و تست اپلیکیشن Application development and testing

برای مشاغلی که در توسعه نرم افزار فعالیت می کنند، میزبانی VPS گزینه خوبی است. توسعه‌دهندگان می‌توانند محیط‌های ایزوله‌ای را روی نمونه‌های VPS ایجاد کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهد برنامه‌های جدید را با استفاده از Snapshot آزمایش کنند، پیکربندی‌ها را آزمایش کنند و از سازگاری نرم‌افزار در بین پلتفرم‌ها اطمینان حاصل کنند. Leaseweb VPS (لیزوب)طیف وسیعی از سیستم عامل ها و کنترل پنل ها را ارائه می دهد که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا محیط خود را با نیازهای خاص تنظیم کنند.

 

فضای ذخیره سازی قابل ارتقا:

فضای ذخیره سازی قابل ارتقا Expandable storage space

یک شرکت در حال رشد، به عنوان مثال در تجارت الکترونیک، باید قابلیت این را داشته باشد که به طور دائم بتواند فضای ذخیره سازی خود را ارتقا دهد. این قابلیت ذکر شده در VPS وجود دارد. به طوری که شما می‌توانید فوری فضای ذخیره سازی را بدون نیاز به تغییر بسته انجام دهید. زمانی که فضای ذخیره سازی کافی در اختیار شما قرار گرفته شود، می‌توانید با اطمینان کافی، مقادیر بسیار زیادی ار داده ها را ذخیره کنید و زمانی که نیاز به ذخیره سازی شما افزایش پیدا کند، می‌توانید بدون زحمت ظرفیت ذخیره سازی خود را افزایش دهید و خیالتان از این بابت راحت باشد که داده های ارزشمند و مهم‌تان محافظت می‌شود و در دسترس باقی می‌ماند.

 

سرور های بازی:

سرور های بازی Game servers

اگر شما جزء آن دسته از افراد هستید که در صنعت بازی فعالیت می‌کنید، میزبانی VPS یک انتخاب ایده آل برای میزبانی سرورهای بازی چند نفره است. VPS می تواند جلسات بازی را برای هر بازی میزبانی کند و می تواند اتصال سایر بازیکنان را میزبانی کند، بنابراین هیچ تاخیری در بازی شما وجود ندارد. استفاده از میزبانی VPS برای بازی، ناشر بازی را از معادله خارج می کند و به شما کنترل بیشتر و افزایش حریم خصوصی می دهد. با Leaseweb VPS، می توانید محیط بازی خود را ایجاد و مدیریت کنید، اتصالات کم تأخیر و تجربه بازی همهجانبه را برای کاربران خود ارائه دهید.

 

برنامه های کاربردی وب پرترافیک:

برنامه های کاربردی وب پرترافیک High traffic web applications

اگر کسب و کار شما از یک برنامه وب پربازدید مانند یک سیستم مدیریت محتوا یا یک انجمن انجمن استفاده می‌کند، میزبانی VPS با ارائه منابع اختصاصی و مقیاس پذیری از هاست اشتراکی بهتر عمل می کند. Leaseweb VPS منابع مقیاس‌ پذیری را ارائه می‌دهد و اطمینان می‌دهد که برنامه شما می‌تواند بدون کاهش عملکرد، جهش‌های ناگهانی در ترافیک را مدیریت کند.

 

VPS چگونه کار می کند؟

VPS چگونه کار می کند How does VPS work?

VPS محیطی شبیه به سرور اختصاصی را فراهم می کند با این تفاوت که بین بسیاری از کاربران به اشتراک گذاشته شده است. هایپروایزر (لایه مجازی) توسط Leaseweb در بالای سیستم عامل (OS) سرور فیزیکی نصب می شود، بنابراین به بخش های مجازی زیادی تقسیم می شود. این لایه هر یک از این بخش‌ها را قادر می‌سازد تا سیستم‌عامل و نرم‌افزار خود را اجرا کنند و به هر محیط اجازه می‌دهد مستقل از یکدیگر عمل کند.

این بدان معنی است که حتی اگر از نظر فنی منابع را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید، منابع شما همیشه تضمین شده است. شما هزینه یک بسته VPS را می پردازید که به شما اختصاص داده شده و توسط حساب دیگری قابل استفاده نیست.

 

آیا به هاست VPS نیاز دارم؟

 

اینکه آیا به VPS نیاز دارید یا نه به عوامل مختلفی مانند اندازه و پیچیدگی وب سایت یا برنامه شما بستگی دارد. اگر به کنترل، انعطاف‌پذیری و مقیاس‌پذیری بیشتر همراه با امنیت بیشتر و توانایی رسیدگی به تقاضای افزایش ترافیک و منابع نیاز دارید، یک VPS ممکن است انتخاب مناسبی برای نیازهای شما باشد.

 

یک شرکت باید چند VPS داشته باشد؟

برای تخمین تعداد VPS مورد نیاز، نوع حجم کاری، انتقال داده و فضای ذخیره سازی مورد نیاز را در نظر بگیرید. مهم است که الگوهای بار کاری را تعریف کنید:

 

استفاده ثابت – بار قابل پیش بینی ثابت

افزایش روزانه – یک بار در روز به اوج می رسد، مانند تست های دویدن نیمه شب
افزایش هفتگی – یک بار در هفته به اوج خود می رسد، مانند یک پست وبلاگ
افزایش ماهانه – یک بار در ماه، مانند برخی گزارش ها

این به شما کمک می کند تا تعادل مناسبی بین اندازه مناسب VPS، عملکرد مورد نیاز و پهنای باند ایجاد کنید، بنابراین می توانید حجم کاری خود را به کارآمدترین و بهینه ترین روش از نظر هزینه های خود پوشش دهید.

 

هزینه یک VPS چقدر است؟

هزینه یک VPS چقدر است؟
How much does a VPS cost?

هزینه VPS به ارائه دهنده هاست، اندازه بسته و افزونه هایی مانند Acronis یا Plesk بستگی دارد. اما می توانید انتظار داشته باشید که راه حل های VPS مقرون به صرفه تر از سایر راه حل های ابری مانند VMware باشند. هزینه های کمتر VPS آن را به یک گزینه مجازی سازی عالی برای استارتاپ هایی تبدیل می کند که به دنبال عملکرد بالا هستند.

 

نحوه پشتیبان گیری از VPS

امنیت داده ها و پشتیبان گیری از ملاحظات حیاتی برای مشاغل هستند. میزبانی VPS یک راه حل پشتیبان گیری امن و مقیاس پذیر در قالب Acronis ارائه می دهد. یک راه حل درجه یک سازمانی با بسته های مختلف.

 

Leaseweb VPS

Leaseweb VPS با ارائه منابع مقیاس‌پذیر و کنترل پیشرفته، به کسب و کار شما برای رونق در چشم‌انداز آنلاین کمک می‌کند.

 

 

مقاله های مرتبط:

VPN چیست؟

چگونه یک VPN با کیفیت انتخاب کنیم؟

انواع VPN

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *